OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0,00 Kč

Dobré myšlenky jsou díky síle lásky nepřemožitelné

Mnozí lidé si všímají, že přibývá ničivých zemětřesení, záplav a ptají se, co bude dál. Vždyť vědci varují i před solárními bouřemi, nejsilnější mají přijít v roce 2013. Mohou tyto bouře zasáhnout i Evropu a Českou republiku? V souvislosti s tímto tématem jsme navštívili paní Jaroslavu Urbanovou, která je v odborných kruzích uznávána pro své jasnovidné schopnosti, spolupracovala s různými institucemi a osobnostmi v oboru parapsychologie a je členkou Theosofické společnosti U. S. A. v kalifornské Pasadeně. Je autorkou několika oblíbených knih (zejména knihy a CD Spirála moudrosti).

Myslíte, že se naplní katastrofický scénář, který nastínili vědci? 

„Potíže zcela jistě budou, ale nemyslím si, že to bude tak hrozné, aby došlo k totálnímu kolapsu ve světě. Určitě dojde k výpadkům v sítích elektrické energie, doplatí na to některá větší města, ale zase se vše opraví, dá do provozu.“ 

Jaroslava Urbanova rozhovor pro týdeník SPIRIT

Které oblasti budou podle vás nejvíce zasaženy? 

„Mně to říká, že na tom budou hůř spíše ty zámořské státy. Ovšem aktivita Slunce se přece mění periodicky, je to přirozený proces, bylo tomu tak vždy. A nemyslete si, solární bouře nemusejí mít jen negativní dopad na život na Zemi. Probudí se díky nim nové, silnější energie. Kdo žije spirituálně a je si vědom své duše a svého ducha a podle toho žije a koná, tomu mohou být mnohé věci objasněny - intuice, imaginace, jasnozřivost. A naopak - ti, co prahnou pouze po penězích a majetku, nemyslí na morálku a cit, ti nemusí unést nápor určité zvýšené energie. Může se stát, že poroste počet duševně chorých. Mám na mysli některé dnešní podnikatele, kteří se chovají jako otrokáři, kteří nutí zaměstnance pracovat od nevidím do nevidím a berou jim právo na soukromý život, nebo majitele nemovitostí, kteří chtějí pořád víc a zvyšují nájem bez ohledu na sociální situaci, která tu panuje. Jak se říká, kdo s čím zachází, tím také schází. Nezapomeňme, že zpátky se vrací dobro i zlo. A to zlo nejprve musí vyplavat napovrch, až pak může nastat lepší společenský řád.

Víte, v novém tisíciletí určitá část lidstva podlehla pouhému materialismu, řadě jedinců jde jen o peníze. A i když často zloději rozkrádají miliony, pronásledováni jsou zejména ti s nepatrnými dluhy. Vztahy se rozpadají, dochází k emoční degradaci, skutečné defraudaci citů. Nastoupila lhostejnost, lidé si neváží skutečných hodnot ani autorit. Ve společnosti se šíří agresivita, asociální myšlení - lze hovořit o skutečné zkáze. Mnozí lidé jsou nevšímaví, nezajímá je týrání zvířat, ba ani dětí. Neptají se, jak se na jatkách zachází se zvířaty, proč ovoce, mléko, zelenina postrádají vitaminy, proč nejsou naše potraviny vždy kvalitní. A co jejich výrobci? Každý z nás by měl mít ve své paměti, že Země, její příroda je kořenem ducha a začíná se bránit. Odplata může být krutá. Asi se musí něco stát, aby se lidstvo vzpamatovalo a ve společnosti se obnovily úcta, šlechetnost a mravní zásady. Je pravdou, že i sobecká pasivita je z hlediska ducha naším prohřeškem. Za svůj vývoj si ale každý ručí sám. Láska ke všem bytostem a laskavost k druhým patří rozhodně k našemu celkovému vývoji ducha. Podle této statečnosti budeme posuzováni. A jak je náš duch statečný, budeme také významní. Jak jsem napsala ve své knize Spirála moudrosti: Dobré myšlenky jsou díky síle lásky nepřemožitelné."

Děkujeme za rozhovor. (zem) 

 

→ Koupit knihu 


zdroj: týdeník SPIRIT, číslo 39/2001


<
 zpět na předchozí stranu

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.