OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0,00 Kč

Jaká nás čeká budoucnost?

Krize, války - jak přežít? - Naše duše se stále učí - Pomoc z přírody

„Jsme na začátku nového tisíciletí a často slýchávám rozmanité novinky o naší Zemi, o jejím brzkém konci a podobně. I když v této době  náš svět není příliš pozitivní, nevěřím v jeho konec. Naopak, domnívám se, že v budoucnu lidské vědomí dosáhne pochopení toho, co jsou nepomíjivé a trvalé hodnoty, že věčný běh duchovních zákonů je závažnější než veškeré finanční spekulace, skutečné ocenění hodnot není v preferenci peněz. spirit.jpg (normální)„Nepokradeš“ je neměnné pravidlo zákona ducha a jen ten, kdo žije v souladu s touto mravní znalostí, bude mít klid ve své duši.“
 

Toto jsou slova paní Jaroslavy Urbanové, která má zvláštní dar jasnozřivosti. Umožňuje jí to vidět věci skryté našim očím, nahlížet do budoucnosti či minulosti. Ačkoli spolupracovala s různými institucemi a osobami z oboru parapsychologie, je členkou Theosofické společnosti U. S. A. v kalifornské Pasadeně a předpověděla události, které se později staly skutečností (například pád Berlínské zdi, konec Sovětského svazu, rozpad Československa a další), své schopnosti nedávala a ani dnes nedává příliš na odiv. Do důchodového věku pracovala jako hudební pedagožka a její studenti jsou živoucím důkazem toho, že úspěšně. Jak tato žena odpoví na některé otázky, které se bezprostředně týkají života každého z nás?


Svět je v krizi, mnozí lidé mají strach z toho, co bude. Myslíte, že existuje východisko, řešení, které by nám situaci ulehčilo?

„Přežít v této době můžeme díky tomu, že se budeme zajímat o ušlechtilejší věci, nejen o peníze.  Mezi lidmi v současné době hrozně postrádám ušlechtilost, chybí jim skutečné city, hlavně soucit. Laskavost, přejícnost a nesobeckost jsou podstatou lidské osobnosti, vyrovnanost citu a rozumu vede naši mysl k moudrosti, která je součástí celokosmického dění. V dnešní době jsou velmi narušené lidské vztahy, zdá se, že řadě lidí schází slušné vychování. Za něčím se ženou, jsou nespokojení, bez smyslu pro humor. Také příroda kolem nás, která je kořenem ducha, jak říkával antroposof Rudolf Steiner, volá o pomoc. Bezohlednost a bezcitnost k rostlinám i zvířatům je až tragická. Kdo má domácí zvířátko, měl by vědět, že je s ním mentálně spjato a komunikuje s ním svou duší, očekává jeho lásku. Recept na šťastný život nikomu dát nemohu, ale určitou odpověď jsem naznačila ve své knize Spirála moudrosti (pozn. redakce: vydalo nakladatelství Amenius). Kdyby si každý včas uvědomil své poslání na Zemi, bylo by tu veseleji a lidé by nezotročovali sebe ani zvířata. Měli by více úcty k přírodě, ke krásám bezprostřednosti a také k sobě navzájem. Pevně věřím, že je Země předurčena ke svému vývojovému znovuzrození, že se v budoucnu bude lidstvo snažit lépe vnímat kosmický řád, jehož je součástí".
 

Bulharská vědma Vanga předpověděla na rok 2010 třetí světovou válku. Přijde?
„Já doufám, že nebude. Konflikty budou, to ano a myslím že s Ruskem. Zbrojí se, aby se ukázala síla a převaha, ale myslím, že k té válce nakonec nedojde. Ne že by ale války nebyly, stejně jako nyní budou lokální ohniska bojů, bude nás strašit terorismus a to je také vlastně taková válka, i když jiného druhu".
 

Dotkne se terorismus více i nás? Napadá mě ta otázka v souvislosti s tím, že v prvním pololetí letošního roku stojí Česká republika v čele Evropské unie, což může předznamenat  jisté tlaky zvenčí...
„Myslím, že moc ne. Tedy pokud tu nebudeme mít radar".
 

Vy nikdy netvrdíte, že něco víte zcela jistě. Vaše předpovědi ale vycházejí, lidé, kteří vás znají říkají, že se nemýlíte. Tak proč ta opatrnost?
„Nedomnívám se, že si mohu dovolit nepochybovat, svým způsobem jsem skeptik. Abych věřila sama sobě, potřebuji zpětnou vazbu, možnost svá tvrzení ověřovat. V novinách i v televizi se třeba před několika lety přetřásala causa Čermáková, šlo o případ z Kladenska. Matka srdceryvně prosila veřejnost o pomoc, ztratila se jí malá dcerka. Mně okamžitě naskočilo, že holčička je už mrtvá, matka ji udusila polštářem. Viděla jsem, jak je to dítě zahrabané. Nechtěla jsem tomu věřit. Probírala jsem to jen s přáteli, na policii jsem nevolala, protože co kdybych neměla pravdu? Vždyť bych té ženě ublížila! Bohužel to pravda byla. Podle mě přehnaná sebejistota není dobrá a to by měli mít na paměti všichni  jasnovidci i kartářky, kteří si za své předpovědi účtují slušné částky. Lidé by měli dobře vybírat, za kým se vypraví, ne každý, kdo jim nabízí služby, skutečně disponuje skvělou intuicí".
 

Není spíš na škodu chtít předem vědět, co nás čeká?
„Není špatné zajímat se o budoucnost. Špatné ale je, jestliže vám nějaký věštec zasahuje do života, posouvá vás jistým směrem, ovlivňuje vaši vůli, rozhodnutí. Rozhodnutí leží na člověku samotném, musí sám zodpovídat za to, co udělá. Kartářka jeho život neřídí a nemá právo zahrávat si s jeho osudem. Jsou věci, kterým neutečeme, ale osud můžeme zlepšit nebo zhoršit. Záleží na tom, jak se k událostem ten který člověk a jeho okolí postaví, záleží i na prostředí. Někdo má třeba talent, ale musí mít vůli a prostředky, to je ta karma, ten osud. A tak se stává, že něco moc chceme a stejně skončíme jinde…A potom jsou věci, které se neříkají - třeba kdy dotyčná osoba zemře. Pokud tohle někdo někomu sdělí, dělá velkou chybu".
 

Vy sama tyhle věci poznáte?
„Ne vždycky, ale často ano. Mám sny, když se to týká mě a mých blízkých. Snažím se tyto myšlenky zahánět, nějak pomoci, nějak to oddálit. Ale zvrátit se konkrétně tohle nedá. V souvislosti s tím si nemohu odpustit připomínku, že je rovněž trestuhodné dávat někomu falešnou naději. Lidé obvykle sami cítí, že něco nefunguje, já mohu případně upozornit na nějaké nebezpečí, ale to je tak vše. Nehraji si na žádného všemocného guru, chodí za mnou přátelé a známí (mnohdy známé osobnosti, pozn. red.), peníze za odpovědi na otázky, které mají, neberu. Vadí mi ale, když se ptají na věci, které jsou záležitostí karmy. Každý z nás tu má svůj cíl, má se něco naučit, jsme  tu jako ve škole. A i na tom druhém břehu se dále učíme, abychom mohli pomoci společnosti, do které se naše duše později vrací".
 

Takže jste zastáncem reinkarnace, teorie o putování duší?
„Ano a podotýkám, že duše, které přicházejí na svět ve stejný čas, jsou různého věku. Ty mladší málo ví, mají málo zkušeností, ale mohou být mezi námi i duše lidí ze starých vyspělých civilizací, třeba Atlantiďanů. Někdo to tu musí vést, udávat vývoj".
 

Můžeme se z „druhého břehu“ dostat zpět mezi živé i ve zvířecí podobě?
„Když se nad tím zamyslím, vyloučeno to není. Možná, že když ublíží člověk zvířeti, vrací se sám jako zvíře, aby si odžil svůj trest. Setkala jsem se v tomto ohledu s velmi zvláštními příběhy. Ale vrací se jen část naší energie, neboť duše je rozdělená. Když to nějaká bytost potřebuje, je jí ta možnost poskytnuta".
 

Zpět k současnosti. Doba je složitá, kde podle vás mohou naši čtenáři čerpat energii a optimismus?
„Kde hledat sílu, aby člověk mohl jít dál? Nejlepší je začít něco dělat. Může jít o tvůrčí činnost, ale i o úklid a podobně, člověk se uvolní. Já se snažím myslet na hezké věci. Na duchovno, hodné lidi. A pomáhají mi zvířata - teď mám dvě kočky, ale patnáct let byl mým věrným přítelem pejsek. Zvířata mají svou bezelstnost, důvěru, jsou jako terapeuti. Také mám oblíbený strom - je to bříza. Budete se divit, ale stromy mají velikou moc a mohou dávat i lásku. Když se ke „svému“ stromu přivinu, cítím úžasnou něhu. Jako by ke mně mluvil. Já ho miluji a také mu dávám lásku, naše pole jsou propojená, je možná vzájemná komunikace. Ten strom mě léčí. Když mě bolí hlava, poprosím strom, pohladím ho, opřu s o něj a bolest je pryč. Když člověk miluje přírodu, dostane se mu od ní pomoci".
 

Děkujeme za rozhovor  (zem)

 

→ Koupit knihu  

zdroj: týdeník SPIRIT, číslo 7/2009. Vyšlo 4.3.

< zpět na předchozí stranu

 

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.