OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0,00 Kč

Kytara má láska - Jaroslava Urbanová, Štěpán Rak

Dbě lidské duše se spojily, aby vytvořily tuto knihu. Jaroslava Urbanová, žena se skrytými imaginativními skolny, a Štěpán Rak, muž, jehož kytarové umění se stalo legendou. Kytara má láska je nejen o nich; představuje prastarou hudební kulturu, řadu vyjíměčných kytarových skladatelů a životní příběh slavného pedagoga Štěpána Urbana.

Nejstarší hudební památky lidstva jsou notovány pro kytaru. Při ní se zpívalo a hrálo ve všech společenských vrstvách, u panovnických dvorů, v domech měšťanů a šlechtických palácích, mezi umělci i v krčmách a na ryncích. Tak vypráví profesor Štěpán Urban.

Na pražské konzervatoři navázal na loutnovou i kytarovou tradici, vybudoval vlastní kytarovou třídu a vytvořilčeskou školu klasické kytary. Ve své kompoziční kytarové tvorbě dosáhl mezinárodních úspěchů a je řazen mezi přední skladatele.

Jeho všestrannost byla obdivuhodná, byť poměrně málo známá: byl totiž významným esperantským spisovatelem, znalcem antroposofie a význačným astrologem.

Životní láskou se mu - vedle jeho ženy Jaroslavy - stala kytara.

 

Kniha Kytara má láskai Jaroslava Urbanová, Štěpán Rak   

→ Koupit knihu 

 

 

Autorka knihy je Jaroslava Urbanová, Štěpán Rak

Knihu Kytara má láska zakoupíte na www.nejctenejsiknihy.cz


< zpět na úvodní stránku

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.